1984 MANGO ST NE

PALM BAY, Florida 32905 · Brevard County · Parcel 28 3714-53-16-7

$40 220
Assessed Value
$126 690
Market Value
Annual Tax
$15 220
Taxable Value
Ownership
OwnerSEGUIN, ROBERT L
Mailing Address1984 NE Mango ST Palm Bay FL 32905
Property Details
Year Built1985
Living Area1 196 sq ft
Lot Size4 792 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$44 000
Just (Market) Value$126 690
Assessed Value$40 220
Exemptions-$25 000
Taxable Value$15 220